Středa, 29 března, 2023
DomůPodnikáníNejvíce zneužívanou streamovací službou je Netflix

Nejvíce zneužívanou streamovací službou je Netflix

Od začátku roku 2020 do konce června 2021 zachytila ​​společnost Kaspersky přes 93 tisíc pokusů o infikování, které byly maskovány jako pět hlavních streamovacích platforem Netflix, Disney+, Apple TV+, Amazon Prime Video a Hulu.

Jak vysvětluje kyberbezpečnostní společnost, obsah on-demand a streamovací služby zaznamenaly v posledních dvou letech rapidní růst, přičemž kyberzločinci využívají zájem uživatelů sledovat své oblíbené programy na těchto platformách.

Nejvíce zneužívanou streamovací službou je Netflix, téměř 90 procent zasažených uživatelů se setkalo s malwarem nebo nechtěným softwarem právě při vyhledávání služby Netflix a souvisejícího obsahu. Podle společnosti Kaspersky se kolem 60 procent pokusů o infekci uskutečnilo s využitím pouhých dvou seriálů jako lákadel.

Jedná se o seriály The Mandalorian a Money Heist. Mezi další seriály z první pětky pravidelně zneužívány jako lákadlo při phishingových útocích patřily Rick and Morty, Peaky Blinders a Westworld.

„Stále více uživatelů si předplácí streamovací platformy pro sledování svých oblíbených seriálů. Protože sledování takového obsahu nevyžaduje stahování žádných souborů, očekávali bychom, že tento typ škodlivých aktivit se sníží. Kyberzločinci se však rychle přizpůsobují novým trendům a přicházejí tak se souvisejícími typy podvodů,“ uvedl generální ředitel Kaspersky pro východní Evropu Miroslav Kořen.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články