Středa, 29 března, 2023
DomůPodnikáníKoncern Johnson & Johnson se rozdělí na dvě společnosti

Koncern Johnson & Johnson se rozdělí na dvě společnosti

Americký koncern Johnson & Johnson se rozdělí na dvě veřejně obchodované společnosti, když od své velké farmaceutické divize odčlení divizi spotřebitelského zboží.

Jedna firma se soustředí na léky na předpis a lékařské pomůcky a druhá na spotřebitelské produkty, jako jsou leukoplasty či dětský pudr.

Plánované rozdělení by mělo být dokončeno během 18 až 24 měsíců.

Johnson & Johnson si ponechá farmaceutickou divizi a divizi lékařských pomůcek, které by měly letos vygenerovat tržby kolem 77 miliard USD (67,19 miliardy eur).

Britsko-švédská farmaceutická společnost AstraZeneca v pátek uvedla, že si za své vakcíny proti koronaviru začne účtovat mírný zisk.

Firma uvedla, že zisky z výroby vakcín ve čtvrtém kvartálu uhradí náklady související s vývojem prevence a léčby onemocnění Covid-19 založené na protilátkách.

Očkovací látku proti koronaviru, kterou vyvinula spolu s vědci Oxfordské univerzity, společnost AstraZeneca dosud prodávala za cenu pokrývající pouze výrobní náklady.

Rozvojovým zemím bude výrobce léků vakcínu nadále prodávat na neziskové bázi.

Tržby firmy AstraZeneca ve třetím kvartálu stouply o zhruba 50 procent na 9,87 miliardy dolarů. Růstu jejích tržeb pomohl především prodej vakcín proti Covidu-19 za více než jednu miliardu dolarů.

Společnost však vykázala kvartální ztrátu 1,65 miliardy dolarů, přičemž ve stejném období loňského roku byla zisková.

Ztráta firmy na akci byla v částce 55 centů. Analytici očekávali, že AstraZeneca dosáhne zisku 63 centů na akcii.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články