Středa, 29 března, 2023
DomůPodnikáníAmerický koncern General Electric se rozdělí na tři samostatné společnosti

Americký koncern General Electric se rozdělí na tři samostatné společnosti

Americký průmyslový konglomerát General Electric se rozdělí na tři samostatné společnosti.

Konglomerát v úterý oznámil, že vzniknou firmy, s jejichž akciemi se bude veřejně obchodovat, přičemž jedna bude podnikat v oblasti letecké techniky, druhá v produkci zdravotnické techniky a třetí v energetice. Informuje o tom portál cnn.com.

General Electric uvedl, že své podnikání v oblasti zdravotnické techniky chce oddělit začátkem roku 2023 a oddělení podnikání v energetice zrealizuje začátkem roku 2024.

Hodnota akcií konglomerátu po této zprávě ještě před otevřením řádného obchodování na burze stoupla o 12 procent.

„Vytvořením tří globálních společností každá z nich bude moci profitovat z většího soustředění se, přizpůsobené alokace kapitálu a strategické flexibility, které budou motorem dlouhodobého růstu a hodnoty pro zákazníky, investory a zaměstnance,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel konglomerátu Larry Culp.

General Electric se potýká s obtížemi od té doby, co během finanční krize zkolabovala jeho bankovní divize, a také proto, že firma se katastrofálně rozhodla pro odvětví fosilních paliv v době, kdy se svět začal orientovat na obnovitelné a čistší energie.

Larry Culp od příchodu na post šéfa konglomerátu v roce 2018 prodává aktiva a restrukturalizuje podnikání s cílem snížit náklady a zredukovat rozsáhlé dluhy.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články